CA052X104K5RAC7536
Mfr.Part #
CA052X104K5RAC7536
Manufacturer
KEMET
Package/Case
Datasheet
CA052X104K5RAC7536
Description
CAP ARRAY 0.1UF 50V X7R 0508
Stock
543
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
0.1µF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V